گزارش برنامه نود؛ اعتراض جباری به حمایت رسید! – فارس گیگ

ورزش سه: برنامه نود بامداد سه‌شنبه(هفدهم بهمن ماه) از ساعت ۰۰:۰۴ آغاز شده که مسابقات لیگ برتر در هفته بیست و دوم مورد بررسی قرار گرفته و علاوه بر آن در بخشی ضبط شده گفت‌وگویی با امیر قلعه‌نویی پخش خواهد شد و مهمان این برنامه نیز مجتبی جباری است
ذوب‌آهن با زدن ۱۰ گل در ۱۵ دقیقه پایانی، رکورددار در لیگ.

مدافع صنعت نفت بی‌دلیل با آرنج و بدون توپ به صورت بهنام برزای زد که نیاز بود فغانی او را اخراج کند ولی چنین تصمیمی نگرفت.

سید سیروس پورموسوی: تیم برتر میدان بودیم ولی با بی‌دقتی موقعیت‌ها را هدر دادیم اما خوشبختانه به گل رسیدیم؛ در نیمه دوم بازیکنان با تمام توان کار کردند که جای تقدیر دارد.

هافبک سابق استقلال اضافه کرد: خوابگاه باشگاه استقلال خیلی بد بود و همان موقع آقای حسین حسینی که در آنجا بود، قابلیت حضور در دروازه استقلال را داشت، اما وقتی یک بازیکن از صبح فقط یک تخم مرغ می‌خورد و به تمرین می‌آید، چه توقعی می‌رود؟؛ خود ما بازیکنان سعی کردیم این امکانات را بهتر کنیم؛ الان منِ مجتبی جباری شاید بتوانیم راجع به اجحافی که در حقم شده صحبت کنم؛ اصلا چرا باید بگوییم وضعیت باشگاه پرسپولیس هم همین است؟ یک بازیکنی که به‌عنوان استعداد هست، کجا را باید برای تمرین او معرفی کنیم؟ با وجود امکانات فعلی ایران، باز هم بازیکنان با استعدادی رشد می‌کنند ولی نباید اینطور باشد.

او در مورد بازگشتش به استقلال پیش از لیگ هفدهم عنوان کرد: مقطعی از این اتفاقات گذشته و مردم در جریان هستند؛ آقای منصوریان قبل از فصل با من تماسی گرفتند و گفتند می‌خواهیم در خدمت تیم استقلال باشی؛ من هم با توجه به اینکه می‌دانستم طرفداران زیادی هست و دوست داشتم فضای پُر تماشاگر را مجددا تجربه کنم، قرارداد را بستم.

جباری یادآور شد: عملکرد بازیکن را سرمربی تیم می‌تواند تشخیص دهد؛ از عملکردم مطمئن بودم ولی اگر می‌خواستند این کار را کنند باشگاه باید بگوید دلیلش چیست؟ یک بار عنوان کردند تست پزشکی، یک بار عنوان آقای شفر(که خبر نداشتند) من را نخواسته و از این قبیل صحبت‌ها کردند؛ حتی آقای شفر تعجب کرد که ایشان را مسؤول کنار گذاشتن من کردند؛ از طرف باشگاه به من گفتند ایشان(شفر) روز اول گفته مهدی رحمتی می‌تواند به تیم برگردد ولی ایشان(جباری) نمی‌تواند تمرین کند.

فولاد ۱۵ هفته شکست ناپذیر.

نکات بازی

سید حسین حسینی، دروازه‌بان استقلال که به‌عنوان بازیکن دی‌ماه از نگاه نود انتخاب شده بود در گفت‌وگویی ضبط شده اظهار کرد: این یک کار گروهی و تیمی بود که همه بازیکنان در آن نقش داشتند؛ تیم ما طوری بود که بنابر درخواست آقای شفر از جلوی زمین پرس می‌کرد که توانستیم به این عنوان برسیم.

– پارس جنوبی و سایپا

– مهار: وحید شیخ‌ویسی(مقابل سپیدرود)

بیش از یک میلیون و ۴۶۶ هزار نفر در نظرسنجی این هفته برنامه نود شرکت کردند که حدود ۹۰ درصد اعتقاد داشتند دراسیون فوتبال برای رفع مشکل میزبانی نمایندگان ایران از تیم‌های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد مناسبی نداشته است.

* آنالیزی از عملکرد تیم استقلال تهران در دیدار با ذوب‌آهن پخش شد. 

آلمیدا، دروازه‌بان تراکتور خطایی مرتکب نشد ولی نحوه تکل او اخطار و یک خطا داشت که اعلام نشد.

نکات بازی

– کنفرانس مربیان

سپاهان بدون پیروزی در خارج از اصفهان.

هافبک سابق استقلال یادآور شد: بازیکنان بدون تست پزشکی به اردوی ارمنستان رفتیم ولی بعد از آن این کار را کردیم؛ دکتر نوروزی خودشان ما را تست کردند و بعد از آن در لیگ بازی کردیم؛ برخلاف تمام کسانی که می‌گویند، بنده تاکید بر بدنسازی داشتم و شخصا این را انجام دادم؛ شخصا معتقدم ابتدا باید بدن بازیکن آماده باشد و بعد افکارش آماده شود؛ به همین دلیل تمرینات بدنسازی شخصی را با مولایی انجام می‌دادم و بعد با تیم همراه شدم.

* فولاد خوزستان ۱ صنعت نفت آبادان ۱

مدافع نفت با دست چپ روی مهاجم پیکان خطا کرد ولی داور این بار به اشتباه پنالتی نگرفت.

هافبک سابق استقلال تاکید کرد: خطابم به وزیر ورزش است که باشگاه استقلال را اداره می کند؛ ایرادهایی که با آقای افتخاری در میان گذاشتم، وجود دارد؛ معتقدم تیم دولتی باید همه چیز داشته باشد؛ باشگاه استقلال وقتی تماشاگر دارد، باید همه چیز داشته باشد؛ ما هوادارا داریم ولی چیزی نداریم.

نکات بازی

۴۰۵ دقیقه گل نزدن پدیده، بدترین آمار گل نزدن پیاپی.

مدافع نفت روی مهاجم پیکان خطا کرد و پنالتی درست بود اما باید به او کارت قرمز داده می‌شد.

قلعه‌نویی تصریح کرد: وقتی کنار خط هستید، باید نقاط ضعف حریف را شناسایی کنید؛ البته شاید خیلی از تعویض‌ها را همکارانم بگویند و با همکاری هم کاری را انجام می‌دهیم؛ قلعه تایم نیست و یک مجموعه در کنار هم به موفقیت می‌رسند؛ وقتی به یک کاری اعتقاد داشته باشید، برای آن وقت بگذارید و نیت هم پاک باشد قطعا خداوند کمک می‌کند.

– گسترش فولاد و سیاه جامگان

– کنفرانس مربیان

* سپیدرود ۱ استقلال خوزستان ۱

او در حمایت از مسعود شجاعی گفت: ایشان سعی داشته شرایط خود را قبل از آن مسابقه به مسؤولان بگوید؛ اگر فدراسیون و مسؤولان ما می‌خواهند همچین کارهایی کنند باید عواقبش را در نظر بگیرند؛ بدانند شجاعی چه ضرری می‌کند و باشگاه چه مجازاتی برای او در نظر می‌گیرد؛ بنده می‌دانم مسوولان در دسترس شجاعی نبودند؛ در این شرایط باید از بازیکن حمایت شود؛ شجاعی به مسؤولان فدراسیون زنگ زده ولی هیچ مسؤولی پاسخش را نداده است؛ امیدوارم حق مسعود ضایع نشود و در جام جهانی باشد چون در بهترین فرم قرار دارد.

جباری راجع به شایعاتی که پیرامون قائدی در فضای مجازی مطرح می‌شود، عنوان کرد: یک مقدار در فضای مجازی بی‌احترامی‌ای که می شود را باید کنترل کنیم چون از اخلاق خارج شدیم؛ اگر قصد کمک به قائدی داریم، نباید به این روش عمل کنیم؛ نمی‌دانم چرا رسانه‌های ما با افرادی که در این راه ناموفق بودند و حتی در زندان هستند، تماس می‌گیرند و تیتر یک روزنامه‌ها می‌کنند که مثلا «قائدی مثل من نشو!» که این کار اصلا روش درستی نیست؛ این بدترین مسیر است که از حواشی راجع به قائدی می‌گویند؛ قائدی شبیه خیلی از این آدم‌ها نیست.

کاپیتان سابق استقلال یادآور شد: در اردوی ارمنستان، سر میز غذا بازیکنان ناراضی بودند که در قراردادشان اشاره شده در صورت عدم رضایت باشگاه از عملکرد بازیکن، قرارداد فسخ می‌شود و این در قرارداد بیشتر نفرات آمده بود؛ یک سری بازیکنان تمام مفاد قرارداد را خوانده و آن را حذف کرده بودند اما امثال من و مجید حسینی این کار را انجام ندادند که به همین دلیل با آقای منصوریان جلسه‌ای گذاشتم و قرار شد این بند را از قراردادم حذف کنیم.

* پرسپولیس ۲ سپاهان ۰

اعلام خطای پنالتی برای ذوب‌آهن درست بود ولی مجید حسینی در این صحنه باید اخراج می‌شد.

کاپیتان سابق استقلال با بیان اینکه سعی می‌کنم مدیر شوم، گفت: تلاش خواهم کرد آکادمی‌ام را با دوستانم به سرانجام برسانم؛ کار بزرگی است که فکر می‌کنم لذت زیادی هم در انتها خواهد داشت که چند جوان و بچه را فضا بدهید؛ در نهایت اگر هم فوتبالیست خوبی نشوند، در زندگی موفق خواهند شد.

نکات بازی

– تیرک دروازه: مرتضی تبریزی(مقابل استقلال تهران)

– پدیده و تراکتورسازی

او ادامه داد: ذوب‌آهن در یک ماه اخیر شایستگی خود را نشان داد، نه امیر قلعه‌نویی؛ یک همدلی و احساس آرامش در تیم ما به وجود آمد که علت اصلی موفقیت‌ها همین بود.

جباری با اشاره به مشکلات فنی بازیکنان استقلال تاکید کرد: معتقدم بدنسازی نکردن استقلال در ارمنستان بزرگترین مشکل تیم بود؛ جلسه‌ای نیز داشتیم که بیشتر بازیکنان می‌گفتند پارسال هم همین مشکل بود و امسال هم پژمان منتظری بخاطر این موضوع ناراحت بود؛ به همین دلیل خودم شخصا تمرین می‌کردم؛ یک مدتی به دلیل ورم زانو از تمرینات دور بودم ولی خیلی زود برگشتم و کارم را ادامه دادم؛ بحثم این بود به تیم کمک کنم و در کنار تیم و همراه باشم.

علی دایی: با شناخت خوب از تیم پارس جنوبی، انتظار تساوی نداشتیم و به دنبال پیروزی بودیم که قسمت نشد.

سانتر وریا غفوری تبدیل به گل نشد و از روی خط برگشت داده شد.

– تحلیل محافظه‌کاری شفر در مقابل تیم‌های بزرگ.

او اضافه کرد: در عکس تیمی سایپا نگاه کنید، می‌بینید تمام تیم برای من بازی کردند و خودشان این کار را خواستند.

خطای مرادمند و کارت زرد به او درست بود.

توپ به دست مدافع صنعت نفت برخورد کرد و پنالتی به سود فولاد درست بود.

پیش از گل اول استقلال، اگر توپ به دست علی قربانی برخورد کرده بود، علاوه بر خطای هند، باید آفساید منتظری اعلام می‌شد اما این صحنه خطا نبود و دروازه‌بان صنعت نفت در محاسباتش اشتباه کرد و توپ را مقابل پای بازیکن استقلال انداخت که گل به ثمر رسید.

وینفرد شفر: روحیه و کار تیمی ما فوق‌العاده است؛ مشکلی که در رابطه با بازیکن جوانمان وجود دارد را می‌دانیم و از همینجا رسیدن به فینال را به او تقدیم می‌کنیم.

استقلال خوزستان، تنها تیمی که از روی نقطه پنالتی گل نزده بود، موفق به این کار شد.

استقلال با دادن ۷ پنالتی، رکورددار در این زمینه است.

امیر قلعه‌نویی، سرمربی ذوب‌آهن که به‌عنوان برترین مربی دی‌ماه انتخاب شده بود، در گفت‌وگوی ضبط شده با برنامه نود عنوان کرد: بنده به تنهایی انتخاب نشدم و مدیر عامل، هیأت مدیره باشگاه تا پایین‌ترین عضو تیم در این انتخاب نقش داشته‌اند؛ شاید منِ امیر قلعه‌نویی کمترین نقش را در این اتفاق داشتم.

تارتار بدون پیروزی در نیم فصل دوم.

نخستین شکست با اختلاف سه گل پدیده در این فصل.

– فوتبال، سینما و شور برزیلی و یک روز تلخ در فوتبال آبادان.

ساغلام: در بازی قبل، در داشتن موقعیت‌های حمله بد بودیم ولی امروز خوب کار کردیم؛ با دو گل احسان پهلوان برد شیرینی به دست آوردی.

بازیکن استقلال خوزستان روی کعبی خطا کرد ولی این صحنه اخطار نداشت.

نکات بازی

کمک داور کار خوبی در اعلام کردن پنالتی به داور مسابقه داشت.

* صنعت نفت آبادان ۱ استقلال تهران ۲

او در خصوص ناراحتی دکتر نوروزی عنوان کرد: دکتر نوروزی ناراحت شده بود که چرا بدون تست پزشکی قراردادم بسته شده است و حواشی پیش آمد و این بخاطر ناهماهنگی باشگاه بود؛ کاملا حق دکتر نوروزی بود و حق را به ایشان می‌دهم، اما من گفتم بعد از قراردادم اگر مشکلی است، اجازه بازی را نمی‌دهند.

ذوب‌آهن بهترین تیم نیم‌فصل دوم.

تیموریان به دلیل عدم کنترل خود و ضربه با کف استوک به بازیکن سیاه جامگان باید کارت قرمز می‌گرفت که داور به اشتباه کارت نشان نداد.

جباری تصریح کرد: وقتی قرارداد را دیدم، فهمیدم سوء استفاده شده است؛ آقایان نمی‌دانستند طبق اساسنامه نباید یک سری مسائل را در قرارداد وارد کنند.

دروازه‌بان ذوب‌آهن برای گرفتن توپ بیرون آمد و خطایی روی قربانی نداشت.

شماره هشت سابق استقلال پیرامون عدم حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌ها نیز صحبت کرد و با اشاره به بیت شعر «هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم» گفت: مسلمانان و غیر مسلمانان این موضوع را حل کردند ولی در کشور ما هنوز این مشکل وجود دارد.

– نجومی شدن فاصله پرسپولیس با رقبا و چسبیدن سپاهان به منطقه سقوط.

* پدیده ۰ تراکتورسازی ۳

صدمین بازی امید ابراهیمی برای استقلال.

احمدزاده روی آقایی خطا کرد که داور باید بازیکن پرسپولیس را اخراج می‌کرد.

قبل از اخراج بازیکن سپیدرود، باید خطای پنالتی دروازه‌بان این تیم گرفته می‌شد، اما کارت قرمز به مدافع سپیدرود درست بود.

– کنفرانس مربیان

محمدزاده روی چشمی مرتکب خطا شد.

ابراهیم‌زاده در ۱۲ تقابل اخیر برابر پرسپولیس برنده نشده است.

ورزش سه: برنامه نود بامداد سه‌شنبه(هفدهم بهمن ماه) از ساعت ۰۰:۰۴ آغاز شده که مسابقات لیگ برتر در هفته بیست و دوم مورد بررسی قرار گرفته و علاوه بر آن در بخشی ضبط شده گفت‌وگویی با امیر قلعه‌نویی پخش خواهد شد و مهمان این برنامه نیز مجتبی جباری است.

* گسترش فولاد ۰ سیاه جامگان ۰

ترین‌های هفته بیست و دوم لیگ برتر

دانشگر با دست روی دشتی خطا کرد و باید به سود پارس جنوبی پنالتی اعلام می‌شد.

فراز کمالوند: در شرایط خیلی بدی گل را خوردیم که مثل آب یخ بود؛ در نیمه دوم صاحب توپ، میدان و موقعیت بودیم و در مجموع هم فرصت گلزنی بیشتری از استقلال داشتیم؛ بچه‌های تیم گفتند آن توپ در گل رفته است.

تیم‌های مشهدی بدون پیروزی در ورزشگاه امام رضا.

– حرکات تکنیکی: حسین زامهران، فرشاد سالاروند، فرید بهزادی‌کریمی، فرشاد احمدزاده، وحید نامداری، حسن جعفری، شهرام گودرزی، سلمان بحرانی، علی قلی‌زاده، پوریا آریاکیا، مهدی زبیدی و روزبه چشمی.

برنامه نود این هفته ساعت ۰۳:۳۴ بامداد روز سه‌شنبه، هفدهم بهمن ماه خاتمه یافت.

حسینی: هدفم موثر بودن برای تیم است

کارشناسی داوری ذوب‌آهن و استقلال

حدادی‌فر روی چشمی خطا کرد ولی داور این تصمیم را نگرفت؛ ضمن اینکه هافبک ذوب استحقاق کارت زرد داشت.

اعلام پنالتی به سود سپیدرود درست بود چون بازیکن استقلال خوزستان در محاسباتش برای زدن توپ اشتباه کرد و توپ به دست او برخورد کرد.

کارشناسی داوری

جباری اضافه کرد: با امکاناتی که داشتیم، از جوانان تیم خجالت می‌کشیدم؛ این جوانان با آرزو به استقلال آمده‌اند ولی متاسفانه باشگاه استقلال با این همه اسم، طرفدار که همه چیز برای استقلال است، این امکانات را دارد؛ آقای افتخاری و مدیران مثل ایشان که سرپوش و مرهم موقتی روی این اتفاقات می گذارند و اسپانسر پولی را به بازیکنان می‌دهد.

قبل از اعلام پنالتی به سود فولاد، زهیوی روی باتیستا خطا کرد.

پیکان ۱۰ بازی بدون برد.

– سپیدرود و استقلال خوزستان

شکست استقلال بعد از ۱۱ هفته.

مدافع تراکتور پشت پای چپ محمد قاضی را زد و باید یک پنالتی به سود پدیده گرفته می‌شد.

– کنفرانس مربیان

علی کریمی: برای ما این نتیجه حکم شکست را دارد چون استقلال خوزستان یکی از رقبای ما در پایین جدول است؛ اگر برنده می‌شدیم شرایطمان خیلی فرق می‌کرد.

امیر قلعه‌نویی: موقعیت‌های زیادی داشتیم ولی خوشحال هستم به تیم مد نظرم نزدیک می‌شویم؛ در نیم‌فصل اول مسائلی ما را اذیت کرد و نیمکتمان خالی بود ولی الان نفرات ذخیره طوری شده که احساس قدرت می‌کنم. 

یزدانی روی علیپور مرتکب خطای پنالتی نشد ولی داور باید قبل از زدن کرنر، به مدافع سپاهان تذکر می‌داد.

پارس جنوبی یک برد در ۱۱ هفته اخیر.

قبل از گل دوم ذوب‌آهن، مدافع این تیم پای فرشید اسماعیلی را زد و باید خطای پشت محوطه گرفته می‌شد.

جباری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه تا به امروز باشگاه استقلال دلیل کنار گذاشتنش را گفته یا خیر، گفت: اینکه من را تا به امروز کنار گذاشتند و دلیلی نگفتند، اتفاق عجیب و فاجعه‌ای برای فوتبال ما است؛ بعد از آن مطالبی گفتند که خودم به تمرین نروم؛ آقای وثوق احمدی، رییس کمیته تعیین وضیعت فدراسیون راجع به پرونده من از باشگاه توضیح خواست که آنها نامه‌هایی زدند که عجیب بود؛ هر لحظه یک حرفی زدند و در ادامه بدون اینکه مدرکی داشته باشند قراردادم را یک طرفه فسخ کردند.

سپاهان برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر به طور متوالی چهار شکست پیاپی را تجربه کرد.

مهدی تارتار: این امتیاز به درد هیچ یک از دو تیم نخورد چون به اهدافمان نرسیدیم.

فیروز کریمی: تیمی که در حال افتادن است، با تمام توان به زمین می‌آید؛ ان‌شاالله از هفته‌های بعد بهتر کار می‌کنیم.

ماهینی، مدافع استقلال خوزستان با سینه توپ را متوقف کرد و خطای هند پنالتی نداشت که تصمیم داور درست بود.

نخستین گل فصل استقلال با ضربه سر.

ششمین پیروزی پیاپی ذوب‌آهن.

* ذوب‌آهن ۲ استقلال تهران ۱

او با بیان اینکه فوتبال مثل یک مبارزه است، ابراز کرد: من از تیم ملی به تیم هجدهم جدول رفتم و آن را تحویل گرفتم ولی کارم را دوباره شروع کردم؛ باید مبارزه کنیم و برای کارمان وقت بگذاریم.

پرسپولیس در ۶ تقابل اخیر با سپاهان در هر بازی حداقل ۲ گل زده است.

مدافع پیکان روی شماره ۲۰ نفت مرتکب خطای پنالتی شد که داور این تصمیم را نداشت.

* اظهارات علی کریمی، سرمربی سپیدرود علیه برنامه نود، مهدی تاج و کمیته داوران در نشست خبری بعد از دیدار با سپیدرود به طور کامل پخش شد.

او با بیان اینکه نخستین امکانات برای یک تیم زمین تمرین است، گفت: من در جلسه‌ای که داشتیم گفتم آقای افتخاری چطور این امکانات ساده را نداریم؟ از دستشویی و حمامی که در محل تمرین هست، خودتان میتوانید استفاده کنید؟

 

عبدالله ویسی: بازی خوبی بود که می‌توانست هر دو تیم برنده باشند ولی این دیدار مساوی شد؛ در کل از این نتیجه رضایت ندارم.

– کنفرانس مربیان

کارشناسی داوری صنعت نفت و استقلال با محمد فنایی

او با اشاره به دعوتش به باشگاه استقلال بعد از صحبت‌هایی که انجام داده بود، گفت: به من و مهدی رحمتی گفتند به دفتر باشگاه برویم که بعد از رفتن، دیدیم کسی نیست؛ نمی‌دانستم چه اتفاقی افتاده ولی مهدی در جریان و ناراحت بود.

رضا عنایتی: نمایش بسیار خوبی در مسابقه امروز داشتیم؛ گسترش حتی یک موقعیت روی دروازه ما نداشت؛ ان‌شاالله خدا کمک کند روی بد فوتبال از تیم ما برود.

مجید حسینی روی لوسیانو پریرا مرتکب خطا شد، اما برخلاف تصمیم علیرضا فغانی باید کارت زرد(دوم) به مدافع استقلال داده می‌شد.

جباری: در قراردادم سوء استفاده کردند

– کنفرانس مربیان

نکات بازی

مدافع پرسپولیس خطایی روی مهاجم سپاهان مرتکب نشد.

مجید جلالی: بازی‌های متعددیی را به همین خوبی با قدرت کار می‌کنیم؛ بچه‌های ما با وجودشان بازی می‌کنند و شاید اشکال از من است که تا این اندازه برد می‌خواهم.

ساسان انصاری ابتدا روی بیرانوند خطا انجام داد ولی پس از آن، دروازه‌بان پرسپولیس این کار را کرد؛ ضمن اینکه باید به دلیل اعتراض مهاجم سپاهان کارت زرد می‌گرفت.

کارشناسی داوری

از هفت بازی اخیر فولاد پنج مسابقه با تساوی یک بر یک به پایان رسیده است.

منصور ابراهیم‌زاده: بازیکنانی که داشتیم در کنار جوانان، در دقایق زیادی از مسابقه خوب کار کردند ولی برای آینده باید بهتر بازی کنیم.

– پرسپولیس و سپاهان

او در انتقاد دوباره به امکانات استقلال گفت: قبل از رفتنم از ایران، به شرایط زمین تمرینی ایران معترض بودم ولی وقتی برگشتم هم گفتم؛ باشگاه استقلال بعد از این همه سال چرا زمین تمرین ندارد؟؛ هنوز هم زمین‌ها را اجاره می‌کنند؛ تمام تیم‌های دنیا کمپ تمرینی دارند ولی ما هنوز برای تیم بزرگسالان زمین تمرین اختصاصی نداریم.

او در خصوص مصدوم بودن یا نبودنش قبل از فصل گفت: وقتی از طرف ایفمارک اجازه بازی‌ها را می‌دهند، مطمئنا مثل سایر بازیکنان تست پزشکی را پشت سر گذاشتیم؛ یادم می‌آید با مهدی قائدی پیش دکتر راضی رفتیم و تایید پزشکی گرفتیم؛ حداقل باشگاه عنوان می‌کرد موضوع چیست ولی به دلیل حرکتشان را نمی‌گویند.

چهار تساوی پیاپی گسترش فولاد.

منتظری قبل از عبور توپ از خط دروازه استقلال توپ را دفع کرد و گلی به ثمر نرسید.

جباری اضافه کرد: خودم برای نبودن حرف و حدیث‌ها، درخواست کردم تست پزشکی را انجام دهم ولی باشگاه و آقای منصوریان خیلی عجله داشتند که مثلا ما را رونمایی کنند؛ یک قراردادی در دفتر آقای توفیقی با ما بسته شد و بنده هیچ بحثی در قرارداد نداشتم چون علاقه‌مند به بازگشت بودم؛ اصلا در کل، قرارداد را نخواندم چون گفتند نظر سرمربی است و من هم بخاطر حضور آقای منصوریان هیچ حرفی نزدم.

قلعه‌نویی: نیم‌فصل اول ۸ نفره بودیم!

– نفت تهران و پیکان

پارس جنوبی رکورددار تساوی در لیگ هفدهم.

– گل: مهدی مهدی‌پور(برابر پدیده)

هومن افاضلی: بسیار مسابقه سختی بود چون این هفته شرایط تمرینی خوبی نداشتیم؛ از نظم تیمی امروز راضی نیستم چون پتانسیل بیشتری داریم.

سیاه جامگان یک گل زده در ۴ بازی.

محمدرضا مهاجری: در روزی که به رغم همه مسائل در نیمه اول بهتر بودیم، باختیم؛ از دقیقه ۱۲-۱۰ بازی را کنترل کردیم؛ یکی، دو موقعیت مناسب داشتیم که بهره نبردیم؛ در دقیقه ۱۵ مسابقه دروازه‌بان آنها به شدت روی سعید صادقی آمد که باید اخراج می‌شد ولی بازیکن ما با دو کارت زرد اخراج می‌شود که نشانه تبعیض است.

آنچه در برنامه نود امشب (۹۶/۱۱/۱۷) می‌بینید:

نظرسنجی

وینفرد شفر: ۹۰ دقیقه جنگیدیم؛ بازی راحتی نبود و ذوب‌آهن روی به بازی بلند آورده بود؛ اوت‌های ۴۰ متری انداختند؛ داوری ممکن است روز خوب یا بد داشته باشد ولی روز خوب ایشان نبود.

– پاس گل: مهدی مهدی‌پور(برابر پدیده)

او با اشاره به اینکه من در جلسه‌ای از شرایط باشگاه استقلال انتقاد کردم، افزود: ما با چهار نفر از بزرگترهای تیم جلسه داشتیم؛ از مسؤولان خواستیم امکانات خیلی ساده مثل یخ‌ساز داشته باشیم؛ برای مثال یک بار ماساژور تیم یک یخ قهوه‌ای به من داد که گفتم چرا اینطور است و او گفت چون یخ‌ها را با آجر خورد می‌کنیم!؛ از طرف دیگر تهیه روغن ماساژورها مشکل بود چون خودشان تهیه می کردند.

نخستین امتیاز خارج از خانه صنعت نفت در نیم‌فصل دوم.

– گفت‌وگوی زنده با مجتبی جباری، بازیکن سابق استقلال.

– فولاد خوزستان و صنعت نفت آبادان

استقلال خوزستان بدون پیروزی خارج از خانه.

هافبک پیشین استقلال تصریح کرد: باشگاه هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده ولی با وجود درخواست من در رسانه‌ها برای عنوان کردن علت عدم اجازه به بنده برای عدم حضور در تمرین، این را نگفتند.

– کار تیمی: تراکتورسازی(برابر پدیده)

نفتِ هومن افاضلی بدون باخت.

در نیمه اول میلاد زکی‌پور با دست جاسم کرار را متوقف کرد و از پشت روی هافبک صنعت نفت مرتکب خطا شد که باید یک پنالتی به سود این تیم اعلام می‌شد.

نکات بازی

دروازه‌بان استقلال تصریح کرد: ماه اسفند سختی در کنار رقابت‌های آسیایی پیش رو داریم؛ امیدواریم آخر سال خوبی با هواداران داشته باشیم و در پایان فصل بتوانیم جام حذفی را تقدیم آنها کنیم.

* پارس جنوبی جم ۰ سایپا ۰

سومین پنالتی‌ای وحید شیخ‌ویسی در لیگ و جام حذفی مهار کرد.

جباری ادامه داد: ما گفتیم یکی، دو ماه فرصت می‌دهیم این امکانات را تهیه کنید که انجام ندادند؛ در اردوی ارمنستان بازیکنان هیچ پول تو جیبی نداشتند که وقتی مرخصی می دادند خرج کنند؛ یک بار به دلیل پول ندادن، در کمپ ارمنستان درب رستوران هتل را بستند و بازیکنان روی هم پول گذاشتند و غذا تهیه کردیم.

حسینی عنوان کرد: ۱۰۰ درصد این کلین‌شیت‌های پی در پی کارم را سخت می‌کند و انتظارات را از من بالا می‌برد؛ تمریناتم را دو برابر کردم و به کلین‌شیت فکر نمی‌کنم و می‌خواهم برای تیمم موثر باشم.

هافبک سابق استقلال یادآور شد: از روزی که پایم را در باشگاه استقلال گذاشتم، این مشکلات بود؛ آن زمان آقای منصوریان که حرفه‌ای‌تر از بقیه بود با کلمن یخ ریکاوری بعد از تمرین را انجام می‌داد و ما هم در منزل دوش می‌گرفتیم؛ واقعا با این شرایط که هنوز هم ادامه دارد، در آینده‌ای نزدیک یا دور باشگاه استقلال به کجا می‌رسد؟

سرمربی ذوب‌آهن یادآور شد: در خیلی از بازی‌های نیم‌فصل اول ۸ نفره بودیم ولی در دور برگشت همه تیم همدل شدیم؛ البته معتقدم این ذوب‌آهن با آن قابلیت مد نظرم فاصله دارد و هنوز عقب هستیم؛ اگر در نیم‌فصل اول آن مشکلات را نداشتیم الان قطعا با پرسپولیس رقابت می‌کردیم.

نخستین کلین‌شیتِ پرسپولیسِ برانکو برابر سپاهان.

برانکو ایوانکوویچ: استحقاق این برد را داشتیم؛ می‌توانست با گل‌های بیشتری این مسابقه تمام شود و این اتفاق در نیمه اول حتی رخ بدهد.

فراز کمالوند: ۱۱ پنالتی از اول فصل برای ما پنالتی نگرفتند؛ حرفم بزنیم به کمیته انضباطی دعوت می‌کنند.

– کنفرانس مربیان

او پیرامون عدم اجازه برای حضورش در تمرین استقلال اظهار کرد: آقای توفیقی پیامک دادند که فعلا به تمرین نرویم؛ فردای آن روز خبردار شدم چرا نباید همراه با مهدی رحمتی به تمرین برویم؛ آن موقع مسؤولان باشگاه حرف‌هایی زدند که پایه و اساس درستی نداشت ولی متاسفانه معامله ای این وسط صورت گرفت که می خواستند مهدی رحمتی سر تمرین نباشد تا چند بازی را ادامه دهند؛ در آن مقطع  اظهارات آقای ملکی، عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال کاملا درست بود.

* در نخستین آیتم گفت‌وگویی جذاب با حمید فرخ‌نژاد، ستاره آبادانی سینمای ایران قبل و حین پرواز از تهران به آبادان و حضورش در این شهر که برای تماشای بازی نیمه نهایی جام حذفی بین صنعت نفت و استقلال به زادگاهش سفر کرد، انجام گرفته بود که در حین آن بخش‌هایی از فیلم ارتفاع پست و شب واقعه نیز همراه با موسیقی‌های گروه لیان و همچنین موزیک فیلم تیک‌آف پخش شد.

– کنفرانس مربیان

نتیجه نظرسنجی

جباری با بیان اینکه باشگاه نمی‌توانست من را از تمرینات محروم کند، شما(فردوسی‌پور) نمی‌دانید آن لحن که با آقای افتخاری داشتم خوب بوده یا نه؛ ما باید مشکلات را اول از همه به مدیر باشگاه بگوییم، نه شخص دیگری؛ در ادامه رفتار ایشان که با من کرد، نشان داد کارم اشتباه نبوده چون رفتارشان با یک بازیکن درست نبوده است.

در زمان گل سپیدرود، بازیکن این تیم دروازه‌بان استقلال خوزستان را نگه می‌دارد و باید خطا اعلام می‌شد.

ابراهیم‌ زاده، سی‌اُمین مربی لیگ برتری که برابر برانکو شکست خورد.

استقلال بدون پیروزی در غیاب جپاروف در ترکیب اصلی.

نکات بازی

صدمین بازی سید جلال حسینی برای پرسپولیس.

کارت زرد دوم به مرتضی اسدی قطعا درست بود چون مقابل موقعیت خوب فولاد را گرفت.

جباری تاکید کرد: پای بنده دچار ایرادهایی هست ولی اینطور نیست که نتوانم بازی کنم؛ عمل‌های جراحی برای من سخت بوده و ۱۰۰ درصد آماده نیستم، اما باشگاه خودش می‌گفت جباری فقط حضور داشته باشد، کافی است.

– کنفرانس مربیان

* نفت تهران ۱ پیکان ۱

مخاطبان برنامه نود می‌توانند با ارسال یکی از گزینه‌های «بله» یا «خیر» پاسخ سوال «آیا فدراسیون فوتبال برای رفع مشکل میزبانی نمایندگان ایران از تیم‌های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد مناسبی داشته است؟» را انتخاب کنند.

گزارش برنامه نود؛ اعتراض جباری به حمایت رسید!

کاپیتان سابق استقلال یادآور شد: آقای منصوریان نمی‌خواستند رحمتی در تیم باشد و آقای افتخاری نیز علاقه‌مند به حضور جباری در تیم نبود.

او در خصوص تصمیم کمیته تعیین وضعیت در پرونده او و استقلال گفت: آقای وثوق احمدی که فرد مثبت و موثری هستند، حداقل این فرصت را به من دادند جلسه‌ای با ایشان داشته باشم تا حرف‌هایم را بگویم؛ فکر می‌کنم بهترین تصمیم را بگیرند و به نظرم باشگاه استقلال زمان را در این پرونده خرید ولی به زودی رای در این باره اعلام می‌شود.

– موقعیت از دست رفته: علی علیپور(مقابل سپاهان)

مجتبی جباری، کاپیتان سابق استقلال که مهمان این هفته برنامه نود بود در ابتدای صحبت‌های خود ضمن عرض تسلیت به خانواده زنده یاد احمدرضا شاکر و تشکر از خانواده این مرحوم به دلیل اهدای اعضای بدن فرزندشان، همچنین از مسؤولان و مردم درخواست کرد بیماری سرطان را جدی بگیرند و پیشگیری‌های لازم را انجام دهند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *