نامه به دفتر رهبر انقلاب برای حل مشکل کولبر‌ها – فارس گیگ

عصر ایران: رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت  در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه سه نفر از نمایندگان به قائم مقام رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت :بنده آقای تجری نماینده مردم قصرشیرین و همچنین امینی فرد نماینده مردم ایرانشهر در نامه ای به حجت الاسلام حجازی قائم مقام رئیس دفتر مقام معظم رهبری از وی خواسته ایم که برای حل مشکل معابر کولبری رایزنی‌هایی را با دولت داشته باشند
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر خاطرنشان کرد:ما خواستار این هستیم که معابر کولبری به روال قبل به کارشان ادامه دهند تا سازو کار مصوبه دولت فراهم شود .

وی با انتقاد ازعدم ایجاد اشتغال در مناطق مرزی بیان کرد: ما اعتقاد داریم شغل کولبری در شان مردم مرز نشین ما نیست اما وقتی هیچ اشتغالی در این مناطق ایجاد نشده است این مردم یا باید به ناچار مرزها را ترک کنند و حاشیه نشین شهرهای بزرگ شوند و یا باید در مرز بمانند و درآمدی داشته باشند که بتوانند شکم خانواده شان را سیر کنند ووقتی همین مسیر و راه برای امرارمعاش بسته می شود معلوم نیست آنها باید برای سیر کردن شکم خود و خاتواده شان چه کاری کنند؟

عصر ایران: رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت  در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه سه نفر از نمایندگان به قائم مقام رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت :بنده آقای تجری نماینده مردم قصرشیرین و همچنین امینی فرد نماینده مردم ایرانشهر در نامه ای به حجت الاسلام حجازی قائم مقام رئیس دفتر مقام معظم رهبری از وی خواسته ایم که برای حل مشکل معابر کولبری رایزنی‌هایی را با دولت داشته باشند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: معابر مرزی تنها ممر معاش مردم مرز نشین است و بالای ۷۵ هزار نفر در استان‌های مرزی از این طریق ارتزاق می کنند. متاسفانه بیش از ۴ ماه است که این معابر تعطیل شده است و افرادی که از این طریق معاش می‌کردند دیگر نانی ندارند که سر سفره ببرند.

وی با بیان اینکه معابر کولبری مورد عنایات رهبری هستند تاکید کرد: ما با دولت و معاون پارلمانی رئیس جمهور رایزنی های زیادی برای حل این مشکل داشتیم اما تاکنون جوابی به ما نداده اند و ما نیز ناچارا شکایت خودمان را به بیت رهبری بردیم که امیدواریم با رایزنی های آقای حجازی با دولت  این مشکل حل شود.

این نماینده مجلس افزود: دولت مصوبه ای داشته است که طبق آن کل معابر مرزی جمع می شود و این قبیل امور به گمرکات کشور سپرده می شود، چون سازوکار اجرایی شدن این مصوبه دولت به زمانی بیش از یکسال نیاز دارد لذا ما از دولت خواستیم در این مدت و تا فراهم آمدن این سازوکار معابر را باز کند تا مردم مرز نشین بتوانند امور زندگی شان را بگذرانند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *