فعالیت ۱۶۲۸ موکب پروانه‌دار ایرانی در اربعین ۹۶ – فارس گیگ

خبرگزاری فارس: یوسف افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار، درباره اقدامات انجام شده از سوی کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی اربعین برای زایران اربعین حسینی گفت: امسال جمعا هزار و ۶۲۸ موکب ایرانی پروانه دار ایرانی در ایام اربعین حسینی در ایران و عراق احداث شده‌اند

معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره هزینه های موکب‌ها نیز اعلام کرد: همه هزینه‌های صورت گرفته از نذورات مردمی تامین شد و از همه مردم و عاشقان اهل بیت و دست اندرکاران این برنامه‌ریزی‌ها تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: این موکب‌ها در روزهای گذشته و از آغاز فرایند اعزام‌ها، خدمات خود اعم از پذیرایی و اسکان را به زائران داده‌اند.

افضلی با بیان اینکه خدمات تغذیه‌ای امسال به خوبی انجام شد و حتی در روزهای آتی نیز مورد توجه است، گفت: دو سوم خدمات تغذیه در خاک عراق بود و مابقی در مرزها انجام شد که این برنامه‌ریزی‌ها در ساعات آتی و زمان بازگشت زائران نیز مورد توجه است.

معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات تاکید کرد: امسال افزایش پخت غذا را داشتیم به گونه‌ای که روزانه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار پرس پخت در روز انجام می‌گرفت که کاری بزرگ و ارزشمند است.

معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه موکب‌های ایرانی در کنار موکب‌های عراقی به فعالیت پرداختند، تصریح کرد: میزبان واقعی این مراسم مردم خوب عراق هستند و ما نیز در کنار آنها خدمت رسانی می‌کنیم.

وی بیشترین موکب‌ها را متعلق به خوزستان، تهران و مرکزی دانست و گفت: از زحمات تک تک موکب داران همه استانها و خادمان دلسوز تشکر می‌کنیم.

افضلی افزود: امسال ظرفیت خدمات رسانی را افزایش دادیم؛ ظرفیت تغذیه ۱۰۰ درصد و ظرفیت اسکان ۹۰درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

وی توضیح داد:۵۰ درصد موکب‌های ما در عراق یعنی شهرهای نجف،کربلا، کاظمین، سامرا و مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا وجود داشت و ۵۰ درصد دیگر در مرزهای کشورمان ایجاد شده بود.

خبرگزاری فارس: یوسف افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار، درباره اقدامات انجام شده از سوی کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی اربعین برای زایران اربعین حسینی گفت: امسال جمعا هزار و ۶۲۸ موکب ایرانی پروانه دار ایرانی در ایام اربعین حسینی در ایران و عراق احداث شده‌اند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *