طنز؛ طالع نحس هفته – فارس گیگ

حسام حیدری در ستون طنز روزنامه قانون نوشت:

 زن متولد این هفته:

یک زن شاداب و جسور که با واژه محافظه‌کاری بیگانه است و نمی‌گذارد هیچ حرفی تو دلش بماند و با هر کس هر مشکلی داشته باشد تو رویش می‌گوید و با مشت زیر چشمش می‌زند
مرد متولد این هفته:

یک مرد فعال و عمیق و کمی از خود راضی که در یک رابطه، معنویات برایش در اولویت اول است. به همین خاطر به هدیه بردن و کادو ولنتاین دادن اعتقادی ندارد و فکر می‌کند زن باید جمله «دوستت دارم» را خودش از چشمان او بخواند و کیفش را ببرد. به ضرب‌المثل «هر گردی گردو نیست» خیلی علاقه دارد و گاهی که بیکار می‌شود با خود فکر می‌کند که «گردی که گردو نیست پس چیست؟» و از این فکر حالی خوبی پیدا می‌کند. به خواندن پلاک ماشین‌ها در خیابان، ست قابلمه‌های ۶پارچه و بیرون رفتن بی‌برنامه نصف شبی علاقه دارد و در تعریف کردن اتفاقاتی که در سربازی برایش افتاده کمی غلو می‌کند. هیچ کس نمی‌تواند در بحث محکومش کند و در مواقعی که خیلی کم بیاورد با جیغ زدن و الکی بلند شدن و نشستن فضا را متشنج کرده و ورق را به نفع خودش برمی‌گرداند. روی انتخاب اسم فرزندش خیلی حساسیت دارد و چون اسم بچه اول را پلورالیسم انتخاب کرده فکر می‌کند که توتالیتاریسم برای بچه دوم مناسب‌تر باشد هرچند هنوز شک دارد. به «عشق در یک نگاه به عکس پروفایل» خیلی اعتقاد دارد و به همین خاطر معمولا عکس‌های پروفایل را با دقت نگاه کرده و روی آن زوم می‌کند. همچنین در گرفتن اسکرین شات سرعتی مثال زدنی دارد و صاحب رکورد بین‌المللی است و از وقتی که این خبر کذب را شنیده که اگر از استوری دیگران اسکرین شات بگیرید برای صاحب عکس نوتیفیکیشن می‌رود، شب و روز ندارد و بسیار ناراحت است.

یک زن شاداب و جسور که با واژه محافظه‌کاری بیگانه است و نمی‌گذارد هیچ حرفی تو دلش بماند و با هر کس هر مشکلی داشته باشد تو رویش می‌گوید و با مشت زیر چشمش می‌زند. از دروغ متنفر است و اگر بفهمد کسی به او دروغ گفته با پاشنه کفش چشمش را از کاسه در می‌آورد و بعد با تراکتور از رویش رده شده و سپس دنده عقب می‌گیرد. هیچ اعتقادی به استفاده از تشت آب ولرم و گلبرگ برای محکم کردن بنیان خانواده ندارد و در عوض کاسه آب یخ و پاشیدن روی صورت شوهری که جلو تلویزیون خوابش برده و از زیر تمیز کردن خانه در رفته است را ترجیح می‌دهد. وقتی یک نفر از چشمش افتاد، دیگر افتاده است و با هیچ چسبی نمی‌توان دوباره او را روی چشمش چسباند. حتی چسب یک دو سه. به راننده تاکسی‌ها خیلی علاقه دارد و همیشه پول خرد برای‌شان آماده می‌کند و به بحث‌های‌شان با دقت و تا آخر گوش می‌دهد و سر تکان می‌دهد و موقع پیاده شدن در را آرام می‌بندد. وقتی جوان‌تر بود با جلد ساندیس برای خودش کیف درست می‌کرد ولی الان بیشتر به کوبلن‌دوزی علاقه دارد و وقتی جلوی تلویزیون نشسته با دست پرزهای روی فرش را جمع می‌کند. سلطان نوشتن کپشن‌های نامرتبط با عکس، در اینستاگرام است و روزی سه نوبت عکس از خودش در رستوران و کافه منتشر می‌کند که زیرش نکاتی در مورد نقد ادبی از زبان افلاطون نوشته شده است.

حسام حیدری در ستون طنز روزنامه قانون نوشت:
اگر از متولدین این هفته هستید:

تولدتان مبارک و با توجه به نرخ ارز سعی کنید کادوی تولدتان را به دلار گرفته و به ریال خرج کنید. پورسانت ما هم فراموش نشود. با تشکر.

 زن متولد این هفته:

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *