توطئه توالت طلایی خنثی شد! – فارس گیگ

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت: کاخ سفید از موزه گوگنهایم نیویورک خواسته یک نقاشی معروف ونسان ونگوگ را برای آویختن در اتاق دونالد ترامپ – رئیس‌جمهور آمریکا – به آنها قرض بدهد
دو هنرمند آمریکایی نیز با سرودن شعری با ترجیع‌بند «یه توالت طلایی اسمت رو روش نوشتم… می‌خوام بیای بشینی روش… کتاب بخونی عشقم…»، از عملکرد موزه گوگنهایم ابراز انزجار کردند.

پوریا عالمی در روزنامه شرق نوشت: کاخ سفید از موزه گوگنهایم نیویورک خواسته یک نقاشی معروف ونسان ونگوگ را برای آویختن در اتاق دونالد ترامپ – رئیس‌جمهور آمریکا – به آنها قرض بدهد. موزه گوگنهایم (که مشخص است منتقد دونالد ترامپ است) در پاسخ گفته: اثر هنری ونسان ونگوگ را نمی‌توانیم بدهیم، اما یک توالت طلایی داریم که یک سال می‌شود بازدیدکنندگان موزه استفاده می‌کنند، بیایید ببرید.

بعد از این به نظر شما چه اتفاقی افتاد؟

بازدیدکنندگان موزه که در یک هفته گذشته از توالت طلایی بازدید کرده یا از آن استفاده کرده بودند، از استفاده از توالت طلایی ابراز پشیمانی کردند.

تلویزیون همچنین اعلام کرد افرادی در موزه گوگنهایم نفوذ کرده بودند تا مسیر دونالد ترامپ را از موزه به توالت برسانند که چون این مأموریت آنها قبلا عملی نشده بود، تصمیم گرفتند توالت را از موزه به کاخ سفید برسانند. تلویزیون گفت خوشبختانه پیش از رسیدن توالت به کاخ سفید این طرح خنثی شد.

مدیر موزه گوگنهایم دنبال سند گشت.

هنرمند و طراح توالت طلایی به اتهام فعالیت طلایی علیه دونالد ترامپ، به مدت یک ماه رفت توی اتاق و در را روی خودش بست. وی گفت کشورهای خارجی به او پول داده بودند تا توالت طلا بسازد.

توالت طلایی توقیف موقت شد و استفاده از آن تا شش ماه ممنوع شد.

موزه گوگنهایم توقیف موقت شد.

تلویزیون اعلام کرد مردم به نشانه اعتراض از استفاده‌کردن از هر چیزی – حتی طلایی‌اش – تا اطلاع ثانوی سر باز زدند و تا الان چیز نرفتند.

طلافروشان واشنگتن با حضور خودجوش مقابل موزه اعلام کردند: «ما با اعلام برائت از موزه اعلام می‌کنیم همان اول که اینها طلا را برداشتند توالت ساختند معلوم بود که یک چیزی‌شان می‌شود».

حرف درشت: اما با همه این اوصاف، دونالد ترامپ که برای خطاب قراردادن کشورهایی از عبارت چاه توالت استفاده کرده بود، این اقدام موزه گوگنهایم را اقدامی هوشمندانه عنوان کرد. ترامپ توییت کرد: واقعا هم من باید از توالت طلا استفاده کنم با این عملکردی که دارم. آفرین به گوگنهایم. آفرین. من مشاور هنری کاخ سفید را اخراج کردم که نقاشی ونگوگ را خواسته بود. تا وقتی توالت هست، چرا تابلو؟

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *