توزیع ۶۰ هزار تن برنج وارداتی برای تعادل بازار – فارس گیگ

باشگاه خبرنگاران جوان: معروفان معاون شرکت بازرگانی داخلی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای تنظیم بازار شب عید گفت:برای پایان سال بر اساس طرح کلی تنظیم بازار عرضه ۶۰ هزار تن برنج وارداتی در نظر گرفته شده که مرحله نخست آن از دیروز ۱۵ بهمن شروع شده و تا ۲۰ اسفند ادامه دارد و مرحله دوم آن تا تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال بعد است که در صرت نیاز بازار باز هم ادامه خواهد داشت
معاون شرکت بازرگانی داخلی تصریح کرد: هیچ مشکلی برای توزیع در این طرح  نداریم و هدف اصلی ما حفظ قیمت و تنظیم بازار است؛ درکشور ۳ میلیون تن مصرف  برنج  داریم که ۲ میلیون و ۳۰۰ تن از داخل و ۷۰۰ هزار تن از واردات تامین می شود.

وی ادامه داد:  زمان واردات بر اساس زمان  برداشت برنج  تعیین می شود و تغییر قیمت در محصولات وارداتی مانند برنج بر اساس نرخ ارز است .

ور ناصری درباره گوشت مرغ گفت: با توجه به اینکه سالانه ۲میلیون و یکصد هزارتن  مرغ در کشور تولید می شود، ذخیره بسیار خوبی داریم و با توجه به اینکه مازاد تولید داریم واردات در این حوزه نخواهیم داشت .

وی ادامه داد: بخشی از این برنج ها از نوع مرغوب درجه یک دانه بلند هندی به قیمت هرکیلو ۵۶۰۰ تومان برای مصرف کننده نهایی ، بخشی دیگر برنج پرمحصول با قیمت هر کیلو ۲۶۰۰ تومان و و برنج نوع سوم  نیز تایلندی با قیمت هر کیلو ۳۹۰۰ تومان است.

وی ادامه داد: ۳۷ کیلو سرانه  مصرف برنج است  که بیش از ۷۵ درصد از برنج های داخلی  و مابقی از محصولات واردات تامین می شود.

این مقام مسئول افزود: در این ایام تعادل قیمت را مدنظر داریم و در حال حاضر حباب قیمتی در برنج نداریم و افزایش قیمت نیز نخواهیم داشت.

معروفان درباره واردات برنج در سال جاری گفت: میزان تولید کشور و سطح زیر کشت در سه استان شمالی کشور مشخص است و با توجه به تولید داخلی و نیاز ۸۰ میلیون جمعیت کشور مجبور هستیم برای تنظیم بازار و ذخیره سازی ۷۰۰هزار تن تا یک میلیون تن وارد کنیم .

وی ادامه داد:گوشت قرمز در دو بخش گوشت منجمد گوساله وارداتی و گوشت گرم گوسفندی است که قیمت گوشت گوسفندی به قیمت هر کیلو ۴۳ هزار تومان است ودر ایام پایانی سال هیچ افزایش قیمت نخواهیم داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد:برنامه نیاز استانی به همه کشور ابلاغ کرده ایم و هر کدام از استان ها بر این اساس توزیع را انجام می دهند و قیمت گوشت مرغ ۵هزار ۷۰۰ تومان می باشد.

وی گفت : در حدود ۲هزار تن واردات روزانه انجام می شود و بر اساس  نیاز هر استان از واردات تامین می کنیم و طبق مصوبات هر شانه ۱۲۶۰۰ تومان در قالب تنظیم بازار عرضه می گردد .

وی درباره قیمت روغن گفت: به اندازه کافی در بازار روغن وجود دارد  وآمادگی کامل برای توزیع به موقع در بازار را داریم .

باشگاه خبرنگاران جوان: معروفان معاون شرکت بازرگانی داخلی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای تنظیم بازار شب عید گفت:برای پایان سال بر اساس طرح کلی تنظیم بازار عرضه ۶۰ هزار تن برنج وارداتی در نظر گرفته شده که مرحله نخست آن از دیروز ۱۵ بهمن شروع شده و تا ۲۰ اسفند ادامه دارد و مرحله دوم آن تا تاریخ ۱۵ فروردین ماه سال بعد است که در صرت نیاز بازار باز هم ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش ور ناصری مدیر عامل شرکت پشتیبانی دام کشور درباره تمهیدات تنظیم  بازار شب عید گفت: در بحث تخم مرغ به دلیل آنفولانزا اقدامات اساسی برای تنظیم بازار انجام دادیم و تامین اصلی را از تولید داخلی انجام دادیم و مابقی را از طریق واردات تامین می کنیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *