تهران، نای نفس‌ کشیدن ندارد – فارس گیگ

خبرآنلاین: امروز هوای تهران به شدت آلوده است. هرچند که طرح زوج و فرد به طور سراسری اجرا می‌شود و نیمی از مدارس تعطیل هستند، اما آلودگی هوا تشدید شده است
خبرآنلاین: امروز هوای تهران به شدت آلوده است. هرچند که طرح زوج و فرد به طور سراسری اجرا می‌شود و نیمی از مدارس تعطیل هستند، اما آلودگی هوا تشدید شده است.

ایستگاه های سنجش آلودگی هوای پایتخت اعداد زیر را برای ساعت ۹.۵ صبح دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶ نشان می‌دهند؛

تهران نای نفس‌ کشیدن ندارد

تردد کامیون‌ها امروز در تهران ۹۰ هزار تومان جریمه دارد
روز گذشته مدارس نوبت صبح تعطیل شده بود.

وی گفت: پلیس با تمامی خودروهای فرسوده، دودزا و فاقد معاینه فنی نیز برخورد می‌کند. مأموران پلیس در تمامی ساعات شبانه روز نسبت به برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی اقدام خواهند کرد.

مدارس نوبت عصر تهران هم تعطیل شدند

سرهنگ حسن عابدی اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیته کاهش آلودگی هوای تهران در شرایط اضطرار امروز دوشنبه طرح زوج و فرد از درب منازل از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ اجرا می‌شود و بر این اساس خودروهایی که رقم آخر سمت راست پلاک‌شان فرد باشد امکان تردد در این بازه زمانی را در معابر تهران ندارند و در صورت تردد توسط مأموران پلیس و دوربین‌ها جریمه خواهند شد.

عابدی با بیان اینکه تاکنون تصمیمی برای اجرای این طرح برای روزهای آتی اتخاذ نشده است، گفت: درخواست پلیس و شهروندان این است که از وسایل حمل و نقل عمومی برای تردد در شهر استفاده کنند.

ایسنا نوشت: جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین در معابر تهران برای امروز خبر داد.

صدا وسیما به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان تهران اعلام کرد: مدارس ابتدایی و پیش دبستانی نوبت عصر امروز هم به علت آلودگی هوا تعطیل است.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: در صورتی که خودروهای سنگین در سطح معابر تردد کنند ۹۰ هزار تومان جریمه خواهند شد و علاوه بر آن نمره منفی نیز به آنان تعلق می‌گیرد.

عابدی همچنین از ممنوعیت تردد تمامی وسایل نقلیه سنگین در معابر تهران برای امروز دوشنبه خبر داد و گفت: بر این اساس هیچ یک از کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین اجازه تردد در معابر تهران را ندارند و این محدودیت ۲۴ ساعته است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *